TRENDE
Müşteri hizmetleri
Bu Sayfayı Sosyal Medya'da Paylaş
  1. Ana Sayfa Ana Sayfa
  2. Ahşap Masa Takımı Ahşap Masa Takımı

Ahşap Masa Takımı
Ahşap Masa Takımı

Ahşap Masa Takımı; Ağaç ürünlerin kullanımı ile ilgili yaygın bir tereddüt, bu ürünlerin üretimi için kesilen ağaçlara dayanmaktadır. Gerçekten de dünyada kullanılan ağaçların bir kısmı tehdit altındaki ormanlara dayanırken bir kısmı da ekonomik mantıkla yönetilen ormanların ürünüdür. Arbor ürünlerinde kullanılan ağaç türlerinin tümü ikinci tür ormancılığın sonucudur. Bunun kanıtı olan PEFC ile FSC belgelerine sahiptir. Bu ağaçların kullanımı üretici ülkelerin devlet politikalarınca desteklenmektedir. Ağaç toksin kimyasallarla değil su, güneş, toprak ve havayla üretilir...

Ahşap Masa Takımı İmalatı yapılan ağaca dayalı endüstrilerin çevrenin yanı sıra yöresel ekonomilere de büyük katkısı vardır. Ağacın işlenmesi neredeyse sıfır atığa yol açar. Tüm yan ürünler ile fireler diğer kullanım alanları için kıymetli hammadde görevi görürler. Örneğin Arbor’da tüm talaşlar işletmenin ısı ihtiyacını karşılamakta kullanılmaktadır. Ahşap imalatında, ağaç doğal döngünün parçasıdır. Sorunsuz şekilde yok edilir veya yeniden değerlendirilir. Arbor’da ahşap imalatı doğramaları su bazlı, çevreci boyalarla boyandığından, boyalar da doğada kolaylıkla yok olurlar. PVC ile yonga levha atıklarının yok edilmemesi ise büyük bir çevre problemidir.

Ahşap Masa Takımı ürün endüstrisinde 280°C’ ye kadar yüksek ısıda, yüksek mekanik streste, 30 ila 90 N/mm2 arasında çok özel basınçlarda çalışılmaktadır. Geleneksel malzemelerden izolasyonlar bu aşamalara karşı dayanamaz. Bu nedenle Dotherm, Presstherm ve Doglas ürünleriyle alternatifler sunmaktadır. Malzemeler ısıya dayanıklıdır, iyi termal izolasyon dayanıklılığı arttırılır. Hem basınca hem de eğilmeye dayanıklıdır.


Diğer SayfalarAhşap Masa Takımı